Opći podatci

IBAN:
HR05

SVIBANJSKE POBOŽNOSTI

Počeo je mjesec svibanj, a s njim i svibanjske pobožnosti: u Čemincu radnim danima u 18 sati, u Kozarcu nedjeljom pola sata prije početka mise. Nastojmo se uključiti u sudjelovanje.
Objavljeno  30. 4. 2016.
IZVANREDNA SVETA GODINA - JUBILEJ MILOSRĐA

Bulom Lice milosrđa papa Franjo najavio je Izvanredni jubilej milosrđa, koji je započeo 8. prosinca 2015., na spomen 50. obljetnice završetka Drugog vatikanskoga koncila, i trajat će do svetkovine Krista Kralja, 20. studenoga 2016.
Papa Franjo je svetu godinu započeo otvaranjem „vrata milosrđa“ i svečanim euharistijskim slavljem na svetkovinu Bezgrješnog začeća 8. prosinca 2015. u bazilici sv. Petra u Rimu. Mi smo kao mjesna Crkva prema predviđenim obredima, zajedno sa svim ostalim Crkvama po svijetu, otvorili vrata milosrđa u našoj katedrali – manjoj bazilici sv. Petra u Đakovu, u nedjelju 13. prosinca 2015..
Jubilejske oprosne crkve. Uz prvostolnu crkvu u Đakovu, jubilejskim oprosnim crkvama nadbiskup Hranić je odredio još: konkatedralu sv. Petra i Pavla u Osijeku, župnu crkvu i svetište Gospe od brze pomoći u Slavonskom Brodu te župnu i franjevačku crkvu sv. Filipa i Jakova u Vukovaru, kao i naša marijanska svetišta: Aljmaš, Dragotin, Ilaču i Šumanovce u dane velikih hodočašća, od predvečerja svetkovine Velike Gospe do blagdana Male Gospe. U tim će se crkvama moći, prema važećim odredbama o oprostima, u čitavom razdoblju Jubileja prigodom pojedinačnoga ili zajedničkoga pohoda zadobiti milost potpunoga oprosta. Isto vrijedi i za sve druge župne i javne samostanske crkve na dan svetkovine njihova Nebeskog zaštitnika.
Osobitu važnost u prigodi Jubileja milosrđa trebamo pokloniti sakramentu pomirenja. U godini Jubileja milosrđa posebno želimo istaknuti hodočašća svih naših župa u katedralu, koja u 2016. godini ujedno obilježava 150. obljetnicu početka gradnje. U tu svrhu predviđena su dekanatska hodočašća. Hodočašće Baranjskog dekanata predviđeno je 6. ožujka 2016.
Objavljeno  7. 12. 2015.
ŽUPNE KATEHEZE

Župne kateheze za prvopričesnike održavaju se subotom: Jagodnjak u 9, Kozarac u 10 i Čeminac u 11 sati. Za krizmanike: Čeminac u 19 sati.
Objavljeno  13. 9. 2015.
EUHARISTIJSKO KLANJANJE

Održava se svakog prvog četvrtka u mjesecu poslije mise.
Objavljeno  20. 1. 2012.
RASPORED MISA

Nedjeljom: Kozarac u 9, Čeminac u 11, Luč u 16 sati.
Zadnje nedjelje u mjesecu: Jagodnjak u 9, Čeminac u 11 i Kozarac u 18 sati. Luč - anticipirana misa subotom u 16.
Radnim danima: Čeminac u 18,30 sati.
Eventualne izmjene u rasporedu bit će najavljene na nedjeljnim misama u župi.
Objavljeno  20. 1. 2012.
Content Management Powered by CuteNews

uređivanje

................................... ........................................................................................ ...................................................