Allgemeine Infos

IBAN:
HR05

IZVANREDNA SVETA GODINA - JUBILEJ MILOSR─ÉA

Bulom Lice milosr─‘a papa Franjo najavio je Izvanredni jubilej milosr─‘a, koji je zapo─Źeo 8. prosinca 2015., na spomen 50. obljetnice zavr┼¡etka Drugog vatikanskoga koncila, i trajat ─çe do svetkovine Krista Kralja, 20. studenoga 2016.
Papa Franjo je svetu godinu zapo─Źeo otvaranjem Ô€×vrata milosr─‘a" i sve─Źanim euharistijskim slavljem na svetkovinu Bezgrje┼¡nog za─Źe─ça 8. prosinca 2015. u bazilici sv. Petra u Rimu. Mi smo kao mjesna Crkva prema predvi─‘enim obredima, zajedno sa svim ostalim Crkvama po svijetu, otvorili vrata milosr─‘a u na┼¡oj katedrali Ô€“ manjoj bazilici sv. Petra u ─Éakovu, u nedjelju 13. prosinca 2015..
Jubilejske oprosne crkve. Uz prvostolnu crkvu u ─Éakovu, jubilejskim oprosnim crkvama nadbiskup Hrani─ç je odredio jo┼¡: konkatedralu sv. Petra i Pavla u Osijeku, ┼¾upnu crkvu i sveti┼¡te Gospe od brze pomo─çi u Slavonskom Brodu te ┼¾upnu i franjeva─Źku crkvu sv. Filipa i Jakova u Vukovaru, kao i na┼¡a marijanska sveti┼¡ta: Aljma┼¡, Dragotin, Ila─Źu i ┼áumanovce u dane velikih hodo─Źa┼¡─ça, od predve─Źerja svetkovine Velike Gospe do blagdana Male Gospe. U tim ─çe se crkvama mo─çi, prema va┼¾e─çim odredbama o oprostima, u ─Źitavom razdoblju Jubileja prigodom pojedina─Źnoga ili zajedni─Źkoga pohoda zadobiti milost potpunoga oprosta. Isto vrijedi i za sve druge ┼¾upne i javne samostanske crkve na dan svetkovine njihova Nebeskog za┼¡titnika.
Osobitu va┼¾nost u prigodi Jubileja milosr─‘a trebamo pokloniti sakramentu pomirenja. U godini Jubileja milosr─‘a posebno ┼¾elimo istaknuti hodo─Źa┼¡─ça svih na┼¡ih ┼¾upa u katedralu, koja u 2016. godini ujedno obilje┼¾ava 150. obljetnicu po─Źetka gradnje. U tu svrhu predvi─‘ena su dekanatska hodo─Źa┼¡─ça. Hodo─Źa┼¡─çe Baranjskog dekanata predvi─‘eno je 6. o┼¾ujka 2016.
Objavljeno  7. 12. 2015.
EUHARISTIJSKO KLANJANJE

Odr┼¾ava se svakog prvog ─Źetvrtka u mjesecu poslije mise.
Objavljeno  20. 1. 2012.
RASPORED MISA

Nedjeljom: Kozarac u 9, ─îeminac u 11 sati.
Zadnje nedjelje u mjesecu: Jagodnjak u 9, ─îeminac u 11 i Kozarac u 18 sati.
Radnim danima: ─îeminac u 18,30 sati.
Eventualne izmjene u rasporedu bit ─çe najavljene na nedjeljnim misama u ┼¾upi.
Objavljeno  20. 1. 2012.
Content Management Powered by CuteNews